Moderná veda teraz len potvrdila to, čo ľudia vedia už celé veky. Škorica obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok – cinnamaldehyd, antioxidanty – flavonoidy, sacharidy, tuk, vlákninu, bielkoviny, vodu, vitamíny A, B, C, E a K, z minerálnych látok obsahuje vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok. Jedným ž účinkov škorice na zdravie je, že normalizuje hladinu cukru v krvi. Snáď najsľubnejší výskum zameraný na zdravotné prínosy škorice súvisí s cukrovkou II. typu. Aj keď neexistuje žiadny liek pre toto metabolické ochorenie, škorica môže byť dôležitým nástrojom na zvládnutie jeho symptómov. Antioxidanty v škorici pomáhajú zmierniť zápal a tým pomáhajú znížiť riziko srdcových chorôb, rakoviny, kognitívneho poklesu a ďalších. Vedci identifikovali mnoho rôznych druhov flavonoidov v škorici, z ktorých všetky sú vysoko účinné v boji proti nebezpečným úrovniam zápalu v tele. Udržuje zdravé srdce, znižuje niekoľko najbežnejších rizikových faktorov srdcových chorôb, vrátane vysokých hladín cholesterolu a triglyceridov. Dokázalo sa tiež, že škorica znižuje vysoký krvný tlak, čo je ďalší rizikový faktor pre srdcové choroby alebo mozgovú príhodu.
Bráni vzniku kandidy v zažívacom trakte, má silné protiplesňové vlastnosti, ktoré by mohli byť účinné pri liečbe a prevencii rastu kandidy v zažívacom trakte. Dokázalo sa, že škorica znižuje množstvo nebezpečnej kandida albicans, čo sú kvasinky, ktoré spôsobujú prerastanie kandidy a môžu spôsobiť celý rad tráviacich a autoimunitných problémov. Podporuje imunitu, prospieva ústnej hygiene.
Odporúčané použitie pastovaného terapeutického medu:
S ohľadom na to, že tetra extrakt je získavaný pri teplote ľudského tela, odporúčame ho používať maximálne do teploty 40°C.
Dávkovanie: 2 až 3 krát denne kávovú lyžičku.
Nápoj z terapeutického medu: Čajovú lyžičku terapeutického medu rozmiešať v 200 ml studenej alebo vlažnej vody. Podľa chuti pridať niekoľko kvapiek citrónu. V lete možno pridať pre osvieženie ľad.